+370 671 28585 info@mediadia.com
Communication for business

Kaip neprarasti milijonų

Kaip neprarasti milijonų

Tūkstančiai įmonių kasmet praranda milijonus klientų. Nepasiekiami norimi rezultatai, neuždirbami milijonai, tačiau vis dar manoma, kad svarbiausias dalykas versle yra produktas ir jo kaina. Tačiau problema kitur.

Jūsų verslo sėkmė, augimas, puiki reputacija ar katastrofiškas žlugimas priklauso nuo gebėjimo prisitaikyti prie vartotojo poreikių bei supančių naujovių.

Įmonės ryšiai su vartotojais, verslo partneriais ar kolegomis – tai verslo komunikacija, kurios tikslas – gerinti įmonės rezultatus rinkoje. Skleidžiama tinkama viešoji informacija apie įmonę – tai sėkmė ir ateitis, lemiamas klientų ir partnerių įspūdis.

Žvilgtelkime, kas nutinka, kai pamirštate verslo komunikaciją.

Tinklapis, kuriame nesinori naršyti

Kanadoje gyvenanti mergina atidarė marškinėlių parduotuvę. Iš pradžių ji negalvojo apie internetinės svetainės kūrimą. Vėliau nusprendė surizikuoti. Deja, pirmajį pusmetį jos tinklapiu niekas nesidomėjo: juo buvo sunku naudotis, dizainas nepatrauklus, informacija retai atnaujinama. Mergina kreipėsi į specialistus. Marškinėlių verslo tinklapis tapo daug patrauklesnis vatotojui. Dabar mergina džiaugiasi, nes daugiau nei 50 proc. dabartinių klientų apie jos parduotuvę sužinojo iš naujojo parduotuvės tinklapio.

Net 93 proc. vartotojų sako, kad įmonės tinklapio dizainas ir informacija jame daro įtaką nusprendžiant įsigyti prekę/paslaugą ar ne. 20 proc. teigė, kad tai pats svarbiausias dalykas planuojant įsigyti įmonės produktą.

Didžiausia problema ta, kad tinklapiai vizualiai nepatrauklūs, jais sudėtinga naudotis. Internetinėje svetainėje viskas turi turėti savo vietą. Dizainas kurs Jūsų įmonės įvaizdį. Kokia bus internetinė svetainė, taip žmogus galvos apie jūsų įmonę bei produktą ar paslaugą.

Dizainas ir informacijos aiškumas svarbus ir kuriant eletroninį naujienlaiškį. Tai irgi verslo komunikacijos dalis.

Nesuprantama naujienlaiškio informacija

Vieno JAV banko atstovas klientams išsiuntė pranešimą, kuriame pateikė informaciją apie pokyčius pervedant pinigus į jų sąskaitą. Laiškas buvo sudarytas iš šešių ilgų pastraipų, o jame parašyti žodžiai sudėtingi ir suprantami tik bankininkui. Po laiško daugelis klientų pasipiktino, nes liko pranešimo nesupratę. Bankas atsiprašė išsiųsdamas pakartotinį laišką su daug aiškesne informacija, tačiau žala jau buvo padaryta. Po šio įvykio bankas neteko 30 proc. klientų.

Kuriant naujienlaiškį svarbu informaciją pateikti kuo glausčiau. Turinys turi būti aiškiai suprantamas kiekvienam. 

Vizitinė kortelė – pirmasis įspūdis

Jei neturite vizitinės kortelės arba ji nepatraukli, tai rodo jūsų neprofesionalumą ir formuoja prastą jūsų įvaizdį. Svarbus vizitinės kortelės dizainas bei jos naujumas. Kurdami kokybę, sukursite ir puikias verslo perspektyvas.

Gerda PETRAVIČIŪTĖ